Achaja, tom III

Achaja, tom III

Przesłuchałem trzeci tom Achai. Czas na szerszą refleksję.

Kategoria // Audiobooki    13/02/2016    czytany 592 razy    Autor //    Ocena: 3/6
Achaja, tom III

Nie tylko opis trzeciego tomu, ale i refleksję nad całą trylogią. Zwłaszcza, ze niedługo chcę zabrać się za "Pomnik cesarzowej Achai", postaram się ogarnąć to wszystko co do tej pory usłyszałem.

O Achai rozpisywałem się przy okazji dwóch poprzednich tomów. Wszystko podtrzymuję. Księżniczka sprowadzona do roli żołnierza, kurwy, złodziejki, śmiecia, pasywnego kociaka. Ot małe spojrzenie na to, jak Ziemiański postrzega swoją kluczową bohaterkę. Całość utrzymana w klimatach poprzednich tomów, ale mam nieodparte wrażenie, że rozbicie drugiego tomu na dwa odbyło się strasznie niechlujnie. Przez cały trzeci tom akcja niesamowicie przyśpiesza. Dzieje się wiele, i często tylko po łebkach, aż nagle… koniec. Zupełnie bez dramatu, bez wyjaśnienia. Zamiast tego autor raczy nas zdawkową wizją przyszłości i odległymi losami bohaterów aż do śmierci.

Chciałbym rozpisać się więcej o postaciach i sytuacji politycznej, ale nie bardzo wiem co. Większość napisałem w tomach poprzednich, a tu niestety nic nowego w tym temacie nie odnalazłem. W najlepszej formie autor był podczas pisania drugiego tomu, choć miejscami, zwłaszcza pod koniec trącało już myszką. Trójka wyraźnie ma za zadanie szybko wszystko zamknąć i przejść do następnej serii/cyklu. Całość jest trochę jak zawracanie Wisły kijem. Niby zanosiło się na zmianę, ale ostatecznie autor przegrał z nurtem i się poddał. Szkoda.

Całość przesłuchałem, dlatego była dla mnie bardziej przyswajalna niż zwykle fantasy. Trylogię oceniam na dobry, pomimo bardzo nierównego poziomu. Zdecydowanie były lepsze momenty. Zostawiam to już za sobą i przechodzę do "Pomnika…".


Więcej książek na półce: Audiobooki

Saga o Wiedźminie, tom I - Ostatnie życzenie
Saga o Wiedźminie, tom II - Miecz przeznaczenia
Saga o Wiedźminie, tom III - Krew Elfów
Niezwyciężony
Pan Lodowego Ogrodu, tom I
Achaja, tom I
Achaja, tom II
Achaja, tom III
Pomnik cesarzowej Achai, tom I
Pomnik cesarzowej Achai, tom II
Pomnik cesarzowej Achai, tom III
Pomnik casarzowej Achai, tom IV
Sebastian

Sebastian

Autor serwisu sajfaj.net i bloga popkulturka. Lubi czytać książki i od czasu do czasu wybrać się do kina na dobry film.

Kiedyś członek fandomu Star Trek w Polsce. Obecnie kibicuje Ciemniej Stronie Mocy. Z braku dobrego scifi w TV, amator książkowego świata Star Wars.

Z zamiłowania fan powieści historycznych, dobrych scifi i military sf, a ostatnio nadrabia z historią XX wieku.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01