Star Wars: Darth Maul

Star Wars: Darth Maul

Odkrywając nowe karty historii Dartha Maula w okresie przed Mrocznym widmem, niespodziewanie natknąłem się na kilka komiksów z Maulem w roli głównej. Postanowiłem przeczytać.

Kategoria // Komiksy    18/02/2013    czytany 13109 razy    Autor //    Ocena: 5/6
Star Wars: Darth Maul

Krótką serię komiksów wydana w 4 zeszytach, a później w dwóch tomach nazwano po prostu Darth Maul. Jest to jedna z kolejnych misji realizowanych z rozkazu Sidiousa. Pierwszą misją Maula była opisana w Darth Maul. Saboteur akcja na Dorvalli. Następną była właśnie opisywana tutaj misja mająca na celu likwidację syndykatu Czarnego Słońca, co prowadziło bezpośrednio do książki Darth Maul. łowca z mroku. A później to już Mroczne widmo. Przyznam, że takie skakanie po książkach, komiksach, ebookach mało mi się podoba, ale nie można przyznać racji marketingowym posunięciom Lucasa, który w ten sposób chce zainteresować wszystkie pokolenia swoją sagą i w ten sposób pośrednio zmusić do wydania kasy na artefakty w postaci innych wydań.

Komiksy ukazują syndykat Czarne Słońce oraz jego strukturę. Jest to moje drugie spotkanie z tą organizacją w świecie Star Wars (czytając chronologicznie). Wcześniej była krótka scenka w Łowcy z mroku. Maul otrzymuje rozkaz osłabienia organizacji poprzez eliminację jego szefostwa. Przystępuje do realizacji planu Sidiousa i eliminuje szefów niższego szczebla, aż w końcu dociera do głównego bossa. Żaden z Vigów nie ma pojęcia, że spotkał na drodze lorda Sithów, dopiero szef syndykatu odkrywa tuż przed śmiercią z kim miał, wątpliwą przyjemność. W komiksie pojawia się wątek tchórzliwego Nemoidianina Hatha Monchara, który jest kluczową (ale nie pierwszoplanową) postacią w powieści Darth Maul. Łowca z mroku. Możemy na kilku stronach zobaczyć również Qui-Gona oraz Obi-Wana, ale w zasadzie tylko rzucają oklepanymi frazesami Jedi. Reszta komiksu to czysta akcja w najlepszej postaci.

Komiks został wydany bardzo starannie. Kartonowa okładka robi wrażenie, podobnie jak druk. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Maula.


Więcej książek na półce: Komiksy

Watchmen - Strażnicy
Knight Errant, vol. 1 - Aflame
Knight Errant, vol. 2 - Deluge
Knight Errant, vol. 3 - Escape
Star Wars: Lost Tribe of The Sith - Spiral
Ultimate Spider-Man
Star Wars: Darth Maul
Star Wars: Jango Fett - Open Seasons
Man of Steel Prequel
The Old Republic Volume 3: The Lost Suns (Zaginione słońca)
Sebastian

Sebastian

Autor serwisu sajfaj.net i bloga popkulturka. Lubi czytać książki i od czasu do czasu wybrać się do kina na dobry film.

Kiedyś członek fandomu Star Trek w Polsce. Obecnie kibicuje Ciemniej Stronie Mocy. Z braku dobrego scifi w TV, amator książkowego świata Star Wars.

Z zamiłowania fan powieści historycznych, dobrych scifi i military sf, a ostatnio nadrabia z historią XX wieku.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01