Star Wars: Jango Fett - Open Seasons

Star Wars: Jango Fett - Open Seasons

Podczas czytania Dartha Plagueisa zrobiłem małą przerwę na komiksy z serii Jango Fett – Open Seasons. Historyjka co prawda nie ma nic wspólnego z fabułą książki, ale Palpatine i Dooku kilka razy odnoszą się do historii w nich wspomnianych.

Kategoria // Komiksy    01/04/2013    czytany 11832 razy    Autor //    Ocena: 4/6
Star Wars: Jango Fett - Open Seasons

Od zawsze zastanawiałem się dlaczego ludzie słabo znający filmy Star Wars kojarzyli postać Boba Fetty. Nic dziwnego. Był on w końcu najlepszym łowcą nagród w galaktyce. Dokładnie tak samo jak jego ojciec – Jango Fett. Ten komiks (cztery zeszyty) opowiada właśnie historię Jango w kilku krótkich historyjkach, które ostatecznie sprawiły, że stał się człowiekiem takim, a nie innym: najlepszy łowca nagród, wyborny wojownik, Mandalorianin, wzorzec dla klonów.

Nazwa tej krótkiej serii jest dwuznaczna. Seasons oznacza pory roku, ale również sezon łowów, co z resztą chyba bardziej przemawia do czytelnika, ale wystarczy zerknąć na okładki zeszytów, by zauważyć, że każdy z nich to inna pora roku. Taki zamysł artystyczny grafika? Zapewne. W każdym razie pomysł fajny.

Open Seasons to historia Jango w czterech aktach. Każdy zeszyt opowiada o pewnym zdarzeniu w jego przeszłości, każda z nich przedstawiona jest w formie retrospekcji, opowiedzianej podczas rozmowy Dooku z Sidiousem. Pierwszy zeszyt to opowieść o młodym Jango, któremu źli Mandalorianie zabijają rodzinę. Inna frakcja go przygarnia i tak staje się jednym z nich. Kolejne opisują przygody jego grupy, gdy stracił swojego opiekuna, następnie gdy pozostałych wyrżnęli Jedi, i w końcu gdy się zemścił na oprawcach rodziców. Są to wydarzenia, które ukształtowały łowcę i sprawiły, że stał się takim, a nie innym mężczyzną.

Komiks w prosty sposób opisuje kilka ważniejszych wydarzeń mających na celu przybliżyć postać Jango, nadać mu głębi. Nie zdradza zbyt wiele, tylko tyle, aby czytelnik zauważył jego odmienność i zrozumiał, że nie był nigdy szumowiną pokroju innych łowców nagród. Po prostu zarabiał na życie takim fachem, a że zabijał Jedi i polityków – trudno.

Oprawa graficzna jest typowa dla komiksów tego wydawcy. Niestety miałem problem z rozpoznawaniem postaci, które wydają się wyglądać zbyt podobnie. Możliwe, że to z powodu szybkiego rozpoczęcia historii, z których każdy epizod ma tylko 24 strony, zatem akcja rozkręca się bardzo szybko. Niemniej również Dooku, choć dużo młodszy niż filmowy, wygląda bardzo… dziwnie.

Okładki zeszytów


Więcej książek na półce: Komiksy

Watchmen - Strażnicy
Knight Errant, vol. 1 - Aflame
Knight Errant, vol. 2 - Deluge
Knight Errant, vol. 3 - Escape
Star Wars: Lost Tribe of The Sith - Spiral
Ultimate Spider-Man
Star Wars: Darth Maul
Star Wars: Jango Fett - Open Seasons
Man of Steel Prequel
The Old Republic Volume 3: The Lost Suns (Zaginione słońca)
Sebastian

Sebastian

Autor serwisu sajfaj.net i bloga popkulturka. Lubi czytać książki i od czasu do czasu wybrać się do kina na dobry film.

Kiedyś członek fandomu Star Trek w Polsce. Obecnie kibicuje Ciemniej Stronie Mocy. Z braku dobrego scifi w TV, amator książkowego świata Star Wars.

Z zamiłowania fan powieści historycznych, dobrych scifi i military sf, a ostatnio nadrabia z historią XX wieku.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01