Knight Errant, vol. 3 - Escape

Knight Errant, vol. 3 - Escape

Komiksowa wersja zbłąkanego rycerza nie przetrwała długo. Seria składa się z 15 zeszytów podzielonych na trzy epizody zwane volumenami. Dwie z nich już opisałem. Jak zatem ma się ostatnia część przygód Kerry Holt?

Kategoria // Komiksy    24/01/2013    czytany 11905 razy    Autor //    Ocena: 4/6
Knight Errant, vol. 3 - Escape

“Trójka” nie porywa, ale widocznie jest lepiej niż w poprzednich częściach. Tym razem Kerra postanawia działać wewnątrz obozu wroga, bowiem potrzebuje dostępu do ściśle tajnych danych Odiona. W tym celu daje się zwerbować siłom loda i staje się jednym z jego wiernych żołnierzy. Sama jednak unika kontaktu z Odionem, aby nie zostać wykrytym przed ukończeniem misji.

Finałowa seria zapowiadała się dość ciekawie. Choć pomysł mocno naciągany, i szczerze mówiąc mało prawdopodobne, by Kerrze udało się przedostać do obozu Sithów niewykrytą choćby przez samego Odiona. Jakby tego było mało, to podczas bitew zachowywała się jak świętoszek i każdego chciała ratować na oczach swoich towarzyszy broni. W komiksie po raz kolejny pojawia się Daiman, który staje naprzeciwko swojego brata, podczas gdy Kerra realizuje misję odnalezienia swoich rodziców. Zupełnie nieświadoma prowadzi zagorzałego wroga do starożytnego artefaktu, którego szukali dla niego rodzice Kerry.

Historia nie jest bardziej skomplikowana niż poprzednie volumeny. Akcja przyśpiesza w pierwszym zeszycie i potem utrzymuje stały poziom. Ciekawy jest pomysł z Kerrą jako Sithem, ale jak dla mnie jest on nie do przełknięcia, no chyba że wszyscy Sithowie to zadufane w sobie bufony i nie potrafią rozpoznać wroga nawet jak im się miecz w bebechy wsadza. Esencją całej serii jest krzykliwa grafika i pokazywanie coraz to nowszych absurdalnych rzeczy dziejących się w przestrzeni Sithów. Na uwagę zasługuje fakt, że w komiksie możemy zobaczyć znaną z Wojen Klonów kanonierkę... klonów. Tym razem ładnie przemalowaną na czarno. Po raz kolejny wkurza zmiana warty rysowników. Część postaci wygląda po prostu inaczej niż wcześniej.

J.J. Miller próbował się odkupić pisząc scenariusz do trzeciego volumenu Błędnego rycerza. Częściowo się to udało. Miałem nawet taką nadzieję, że seria poprawi się na koniec, ale specjalnie nie pokładałem nadziei, ponieważ nie da się zbytnio zawyżyć poziomu szczególnie tam, gdzie jest on bardzo niski. Mam nadzieję, że Miller powróci do pisania powieści i skrobnie kiedyś ciąg dalszy Kerry Holt, może nawet finał jej przygody. A szczególnie gorąco mu życzę, żeby napisał kolejną książkę w realiach Starej Republiki i Imperium Sithów.

Okładki

Autorem okładek do wszystkich zeszytów jest Benjamin Carré. Pierwsza okładka (nr 1) należy do wydania zbiorczego. Alternatywną okładkę pierwszego zeszytu (specjalnie na San Diego Comic Con 2012) naszkicował Mike Hawthorne (okładka nr 2).


Więcej książek na półce: Komiksy

Watchmen - Strażnicy
Knight Errant, vol. 1 - Aflame
Knight Errant, vol. 2 - Deluge
Knight Errant, vol. 3 - Escape
Star Wars: Lost Tribe of The Sith - Spiral
Ultimate Spider-Man
Star Wars: Darth Maul
Star Wars: Jango Fett - Open Seasons
Man of Steel Prequel
The Old Republic Volume 3: The Lost Suns (Zaginione słońca)
Sebastian

Sebastian

Autor serwisu sajfaj.net i bloga popkulturka. Lubi czytać książki i od czasu do czasu wybrać się do kina na dobry film.

Kiedyś członek fandomu Star Trek w Polsce. Obecnie kibicuje Ciemniej Stronie Mocy. Z braku dobrego scifi w TV, amator książkowego świata Star Wars.

Z zamiłowania fan powieści historycznych, dobrych scifi i military sf, a ostatnio nadrabia z historią XX wieku.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01