Star Wars: Lost Tribe of The Sith - Spiral

Star Wars: Lost Tribe of The Sith - Spiral

Zaginione plemię to jedna z lepszych książek dotycząca okresu Starej Republiki. Tym chętniej sięgnąłem po serię komiksów Spiral. Ponieważ chciałem dowiedzieć się jak Sithowie z planety uciekną. Nie dowiedziałem się. Ale to jeszcze nie koniec świata.

Kategoria // Komiksy    30/01/2013    czytany 17510 razy    Autor //    Ocena: 3/6
Star Wars: Lost Tribe of The Sith - Spiral

Końcem siata okazało się wprowadzenie do serii nowego badassa. Bo w sumie kto może być jeszcze gorszy niż Sithowie? Ano jakiś upadły Jedi, który przybył na tą planetę ze swoim trybem dwa tysiące lat przed Omenem. A do tego jest więźniem swojego plemienia i spokojnie żyje w hibernacji czekając na swój moment w historii. Jakby mało było, upadli Jedi stworzyli swoje własne społeczeństwo i wegetowali na pokrytym lodem kontynencie. Przy tym wiedzieli jak Sithowie ujarzmili tubylców, ale nic z tym nie zrobili. Bo po co? Historia kupy się nie trzyma, a o dziwo jej autorem jest również J.J. Miller. 

Wprowadzenie nowych Sithów było ciekawym posunięciem, ale nie rozumiem kompletnie pomysłu na Jedi. Tym bardziej wielkich potworów podobnych do Godzilli terroryzujących całą planetę w sumie, bo bohaterowie przeskakują pomiędzy kontynentami, jakby leżały niedaleko siebie. Komiks jednak przybliża nas do finału wygnania Sithów na planetę. Oto bowiem okazało się, że jest więcej kontynentów na planecie i niektóre są bogate w metal. 

Spiral jest kontynuacją powieści Zaginione plemię Sithów, a właściwie to serii opowiadań wydanych w formie ebooków, które później wydrukowano jako powieść. Akcja powieści rozgrywa się w okresie obejmującym lata 5000-2975 przed bitwą o Yavin. Fabułak omiksu rozpoczyna się prawie zaraz po zakończeniu powieści.

Okładki


Więcej książek na półce: Komiksy

Watchmen - Strażnicy
Knight Errant, vol. 1 - Aflame
Knight Errant, vol. 2 - Deluge
Knight Errant, vol. 3 - Escape
Star Wars: Lost Tribe of The Sith - Spiral
Ultimate Spider-Man
Star Wars: Darth Maul
Star Wars: Jango Fett - Open Seasons
Man of Steel Prequel
The Old Republic Volume 3: The Lost Suns (Zaginione słońca)

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01