Bajecznie bogaci Azjaci

Bajecznie bogaci Azjaci

Kevin Kwan jest autorem ciekawej książki – powieści osadzonej całkowicie w realiach azjatyckich magnatów. Nie jakichś tam Kulczyków czy Solorzów, ale bajecznie bogatych Azjatów, dla których kupienie hotelu by zwolnić człowieka, albo całych linii lotniczych by gdzieś polecieć nie jest wcale niemożliwe.

Kategoria // Książki różne    29/07/2016    czytany 476 razy    Autor //    Ocena: 5/6
Bajecznie bogaci Azjaci

W świecie opisywanym przez Kwana dominuje intryga, fałsz i lans. Dlatego tak bardzo mnie zainteresowała. Już w prologu mamy nieziemską historię, wręcz nieprawdopodobną, a potem jest już tylko lepiej. Albo gorzej, zależy od punktu siedzenia.

Akcja powieści kręci się wokół pary nowojorskich Azjatów – Nicka i Rachel, którzy wybierają się na ślub przyjaciela do Singapuru. To o czym Nick zapomniał powiedzieć swojej wybrance, że jego rodzina jest mocno nieprzeciętna.

Książka składa się z prologu i trzech części. W prologu właśnie dowiadujemy się mniej więcej o czym będzie historia. W części pierwszej przedstawieni są główni bohaterowie i ich rodzina. W drugiej – reszta znajomych z Singapuru. Natomiast w trzeciej już konkretne miejsca. O ile w częściach jeden i dwa poznajemy ludzi – towarzysząc im mamy kontakt z ich światem i możemy stwierdzić jak bardzo luźny jest ten kontakt. Tu również rysują się podziały i klarują agendy, które mają bogate panienki względem innych bogatych panienek i panów. Generalnie jest wesoło, ale to nie wszystko – co kilka stron szczęka opada tak nisko, że musiałem schodzić do piwnicy i jej szukać. Natomiast w trzeciej części przechodzimy do sedna sprawy – akcja nabiera tempa i kończy się małą implozją.

„Bajeczni bogaci Azjaci” to współczesna bajka o miłości dwojga i próbie ich związku. Jak nie trudno się domyśleć jest to typowy amerykański scenariusz Hollywoodu, ale w całkiem ciekawych realiach, co sprawia, że czyta się to z zainteresowaniem. Jeszcze nie ochłonąłem od nadmiaru humoru i wrażeń, a już zaczynam planować kolejny seans z książką. To po prostu trzeba przeczytać kilka razy!


Więcej książek na półce: Książki różne

Will Grayson, Will Grayson
Obietnica Łucji
W śnieżną noc, opowiadania o miłości
Miłość bez scenariusza
Atlas: Doppelganger
Cudowne tu i teraz
Zmierzch bohaterów
Dekameron
Polak potrafi, Polka też...
Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią
Bajecznie bogaci Azjaci
Wstręt do tulipanów
Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek
Profesor Stoner
Dżentelmen w Moskwie
Sebastian

Sebastian

Autor serwisu sajfaj.net i bloga popkulturka. Lubi czytać książki i od czasu do czasu wybrać się do kina na dobry film.

Kiedyś członek fandomu Star Trek w Polsce. Obecnie kibicuje Ciemniej Stronie Mocy. Z braku dobrego scifi w TV, amator książkowego świata Star Wars.

Z zamiłowania fan powieści historycznych, dobrych scifi i military sf, a ostatnio nadrabia z historią XX wieku.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01