Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Dzieci ssają twoją kasę? Chcesz ich przed tym powstrzymać? Kupi im „Ekonomię” Bogusława Janiszewskiego!

Kategoria // Książki różne    03/05/2016    czytany 442 razy    Autor //    Ocena: 5/6
Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią

"Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią" jest najlepszym przykładem na to, że o ekonomii można mówić w sposób zrozumiały. Również dla dzieci.

W ogóle po co dzieciom wiedza ekonomiczna? Jest to bardzo istotne zagadnienie z życia dorosłych. Niestety, nie znaczy to, że wszyscy dorośli są „obcykani” w tym temacie. Niestety – większość nie jest. Stad też moja prośba, by książkę kupować tym, którzy zdradzają objawy niedouczenia i nie kojarzą najprostszych faktów. Z resztą jak sam autor podkreśla jest to książka dla każdego!

W opisywanej pozycji widzę same zalety. Przede wszystkim jest to inwestycja w przyszłość dzieci. Będą one miały większą wiedzę, gdy przyjdzie do nauki ekonomii – da im to lepszy start przed rówieśnikami już na początku. Ponadto gdy dowiedzą się jaka jest wartość pieniądza mniej chętnie będą was z nich obdzierać.

Boguś Janiszewski i Max Skorwider oddają w ręce czytelników książkę kolorową i zabawną. Co wcale nie oznacza, że dziecinną. Jej wartość polega na tym, że może stać się dodatkowym podręcznikiem w edukacji latorośli. A już na pewno porusza tematy, jakich w szkolnych podręcznikach na próżno szukać.

Konstrukcja książki jest bardzo prosta i intuicyjna. Autor podzielił treść na sześć rozdziałów oraz dodatkowo zostawił możliwość rozwinięcia kolejnego „Moja firma” w kolejnej książce (o ile „Ekonomia” sprzeda się i zostanie sukcesem).

Rozdziały budują historię ekonomii krok po kroku: najpierw są to „Pieniądze”, następnie „Podatki”. Skoro mamy już podstawową wiedzę, to przechodzimy do czegoś większego – „Budżetu domowego”, a potem już do wielkiej kasy – „Budżetu państwa”. Skoro mamy już obcykaną makroekonomię to przechodzimy do „Gospodarki” no a potem to już wiadomo – „Banki” itp.

Największym problemem autora i rysownika było przedstawienie poważnych spraw w możliwie najprostszy sposób. Ważne jest, aby informacje zostały przekazane w sposób łatwy i przestępny dla młodych umysłów. Jeśli dziecka nie zainteresuje się na starcie, nie będzie ono chciało poznać dalszej treści. Przeprowadziłem z pomocą tej książki prosty eksperyment na dzieciach koleżanki – i przyznaję, że udało się.

Dla ekspertów finansowych okresu „komunii” będzie to wymarzona lektura. Dzięki temu poznają nie tylko historię pieniądza, ale również jaką rolę spełnia w świecie i dlaczego rodzice mają tylko tyle ile mają.


Więcej książek na półce: Książki różne

Will Grayson, Will Grayson
Obietnica Łucji
W śnieżną noc, opowiadania o miłości
Miłość bez scenariusza
Atlas: Doppelganger
Cudowne tu i teraz
Zmierzch bohaterów
Dekameron
Polak potrafi, Polka też...
Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią
Bajecznie bogaci Azjaci
Wstręt do tulipanów
Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek
Profesor Stoner
Dżentelmen w Moskwie
Sebastian

Sebastian

Autor serwisu sajfaj.net i bloga popkulturka. Lubi czytać książki i od czasu do czasu wybrać się do kina na dobry film.

Kiedyś członek fandomu Star Trek w Polsce. Obecnie kibicuje Ciemniej Stronie Mocy. Z braku dobrego scifi w TV, amator książkowego świata Star Wars.

Z zamiłowania fan powieści historycznych, dobrych scifi i military sf, a ostatnio nadrabia z historią XX wieku.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01