Obietnica Łucji

Obietnica Łucji

"Obietnica Łucji" to pierwsza powieść Doroty Gąsiorowskiej. Jest to opowieść o kobiecie, która dźwiga na swoich barkach zbyt wiele problemów. jej życie osobiste niezwykle się komplikuje, a na dodatek nawiedzają ją demony przeszłości.

Kategoria // Książki różne    01/03/2015    czytany 1261 razy    Autor //    Ocena: +4/6
Obietnica Łucji

Gąsiorowska w ciekawy sposób ujęła uczucia i emocje bohaterów. Kluczową postacią jest tutaj tytułowa Łucja, która przenosi się z Wrocławia na Podkarpacie. Jej życie zmienia się nie do poznania. Los rzuca jej pod nogi ciągle nowe kłody, a ponieważ kobieta zawziętą potrafi być - początkowo stara się uciec przez problemami, ale ostatecznie staje naprzeciw każdej kolejnej przeszkodzie. Łucja jest postacią bardzo bliską mojemu sercu, ponieważ odnalazłam w niej coś z siebie samej.

Poza Łucją w powieści występuje szereg bohaterek. Każda z nich skrywa jakąś tajemnicę. Po przeczytaniu zaledwie kilku stron miałam już wrażenie, jakbym zabrała się za kryminał z misternie ukręconą intrygą. Ale książka wcale nie przypomina typowego romansidła z kiepską łamigłówką w tle. Fabuła jest przemyślana bardzo dokładnie i poprowadzona brawurowo.

Autorka umiejętnie buduje napięcie. Równocześnie z poprowadzoną fabułą wprowadza nowych bohaterów i razem z nimi kolejne tajemnice. Niezależnie od tego co sugeruje kolorowa okładka, historia opisana w książce wcale nie jest sielanką. To typowe życie kobiety w średnim wieku usiane różami z długimi kolcami. Za to zgadza się jak najbardziej jeden szczegół - będzie dużo róż.

Powieść warta polecenia. Tym bardziej, że to debiut Doroty Gąsiorowskiej. Nawet jeśli znalazłam jakieś luki w fabule, to były one minimalne. Jestem pewna, że kolejna powieść będzie jeszcze lepsza - biorąc pod uwagę już świetny warsztat autorki - musi ona taka być.


Więcej książek na półce: Książki różne

Will Grayson, Will Grayson
Obietnica Łucji
W śnieżną noc, opowiadania o miłości
Miłość bez scenariusza
Atlas: Doppelganger
Cudowne tu i teraz
Zmierzch bohaterów
Dekameron
Polak potrafi, Polka też...
Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią
Bajecznie bogaci Azjaci
Wstręt do tulipanów
Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek
Profesor Stoner
Dżentelmen w Moskwie

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01