Polak potrafi, Polka też...

Polak potrafi, Polka też...

Mała, kolorowa książeczka, wyglądająca jak zeszyt do historii z gimnazjum. Za to pełna niespodzianek!

Kategoria // Książki różne    13/04/2016    czytany 425 razy    Autor //    Ocena: +4/6
Polak potrafi, Polka też...

W tej małej książeczce zmieściło się opisy aż 43 postaci z polskiej historii. Są to rodaczy, którzy stali się sławni w świecie. Pośród Skłodowskiej, Kopernika, Piłsudskiego znajdziemy również wielu inżynierów i naukowców okresu PRL, którzy rozwijali lub też zostali zmuszeni do porzucenia swoich ciekawych pomysłów. Wiele z tych historii to zapomniane epizody ostatnich dekad i wieków.

Autorzy, Jan i Ewa Wróblowie - są nauczycielami. Postanowili napisać książkę o historii, która w łatwy i przystępny sposób trafi do młodzieży. Zadanie wykonane na medal.

W serii Historia Polski 2.0 ukazało się do tej pory kilka książek. "Polak potrafi i Polska też…" to tom drugi. Składa się z 240 stron tekstu i grafik. Tam gdzie zwykły tekst może nie przemówić do czytelnika zastosowani charakterystyczne dla młodych zabiegi - czaty, rozmowy facebookowe, komiksy i śmieszne obrazki. Doprawdy można się nieźle bawić podczas czytania tej pozycji.

Co ciekawe autorzy potrafią zarazić swoją pasją. W przypadku osób, o których zbyt wiele nie wiedziałem wcześniej, zaszczepiono we mnie chęć pogłębiania tej wiedzy - w każdym razie w przypadku kilku z nich.

"Będziesz płakać ze śmiechu. Będziesz pękać z dumy. Bo świat je Made in Poland" - to motto tej książki. Trzeba przyznać, że pomysł świetny, wykonanie bardzo dobre, oby została odebrana w taki sam sposób przez młodych ludzi, którzy kompletnie nie rozumieją pojęcia patriotyzmu.


Więcej książek na półce: Książki różne

Will Grayson, Will Grayson
Obietnica Łucji
W śnieżną noc, opowiadania o miłości
Miłość bez scenariusza
Atlas: Doppelganger
Cudowne tu i teraz
Zmierzch bohaterów
Dekameron
Polak potrafi, Polka też...
Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią
Bajecznie bogaci Azjaci
Wstręt do tulipanów
Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek
Profesor Stoner
Dżentelmen w Moskwie

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01