Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2017 - Książki, seriale, filmy, komiksy - Blog popkulturka
środa, 29 listopad 2017 17:05

Star Wars: Oblężenie Akademii Jedi

Wkurzanie Drugiego Imperium przestało się opłacać. Oto Akademia Jedi musi zmierzyć się z wielkim gniewem Ciemnej Strony!

Dział: Star Wars
czwartek, 23 listopad 2017 17:15

Star Wars: Najciemniejszy rycerz

Wycieczka pozamiejska! W końcu nasi młodzi Jedi wybierają się na odległą planetę, gdzie po raz kolejny ich miecze świetle otwierają się na widok Drugiego Imperium.

Dział: Star Wars
środa, 22 listopad 2017 08:37

Narodziny Potęgi

Sięgnąłem po kolejną książkę z serii „Ciekawostki historyczne” autorstwa Michaela Morys-Twarowskiego. W kolejnym opracowaniu autor skupia się na rządach Bolesława Chrobrego, który całe swoje życie walczył i rabował, ale przede wszystkim zdobywał dla tworzącej się Polski nowe terytoria.

wtorek, 21 listopad 2017 17:24

Kobiety dyktatorów 2

Drugi tom „Kobiet dyktatorów”  jest napisany w bardzo podobnym stylu. „Podobnym” ponieważ każdy z rozdziałów opisuje kompletnie inny problem jak i jest napisany w innym stylu, co sprawia, że obie książki autorki wydają się być antologiami kiepskich opowiadań.

poniedziałek, 20 listopad 2017 00:22

Star Wars: Miecze świetlne

W tym żałośnie cienkim (nie chodzi o ilość stron) tomiku serii „Młodzi rycerze Jedi” dzieją się niesamowite akcje rodem z taniego scifi.

Dział: Star Wars
niedziela, 19 listopad 2017 09:08

Star Force, tom VI - Imperium

Szósty tom już za mną. Tutaj także – nic dziwnego – nie odnotowałem spadku formy.

Dział: Fantastyka
sobota, 18 listopad 2017 09:07

Kobiety dyktatorów

Z serii „Prawdziwe historie” przyszedł czas na tomy z „dyktatorem” w tytule. Pierwszy z nich to książka Diane Ducret „Kobiety dyktatorów”. Zaborczych mężów stanu autorka znalazła aż na dwa tomy!

Tom trzeci jest zamknięciem wojny sektorowej, w której udział biorą chyba wszystkie podane wcześniej światy. Tym razem sytuacja staje się dramatyczna i może nie być happy endu.

Dział: Fantastyka
niedziela, 05 listopad 2017 10:37

Star Wars: Zagubieni

Część kolejna przygód dzieciaków z mieczami. Jeśli można było mówić o jakimś wzroście poziomu w drugiej części tego serialu, to teraz zanotowano definitywny spadek po równi pochyłej.

Dział: Star Wars
piątek, 03 listopad 2017 00:16

Star Wars: Akademia Ciemnej Strony

„Młodzi Rycerze Jedi”, odcinek 2. Tym razem niesforne dzieci broją dalej…

Dział: Star Wars
czwartek, 02 listopad 2017 11:06

Dżentelmen w Moskwie

Jedna z ciekawszych książek tego roku przyszła niemal pod koniec. W październiku zaczytywałem się „Dżentelmenem w Moskwie” i co ciekawe, było dokładnie tak, jak spodziewałem się, że będzie widząc już samą okładkę.

środa, 01 listopad 2017 00:13

Star Wars: Spadkobiercy mocy

W moje ręce wpadł pierwszy tom dłuższej serii młodzieżowej „Młodzi Rycerze Jedi”, choć pierwszy tom jeszcze nie nosi tego tytułu. Na szczęście w Polsce wydano tylko 6 takich książeczek…

Dział: Star Wars

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01