Artykuły filtrowane wg daty: luty 2017 - Książki, seriale, filmy, komiksy - Blog popkulturka
wtorek, 28 luty 2017 19:46

Kösem. Matka sułtanów

Jedna z najbardziej wpływowych kobiet Imperium Osmańskiego, jeśli nie Europy – Kösem, matka sułtanów. Inteligenta, silna, odważna – gotowa była na każde poświęcenie w imię dobra swoich dzieci.

wtorek, 28 luty 2017 19:30

Star Wars: Przed burzą

Nowy autor i nowa trylogia. Tym razem poznajemy kolejnych groźnych obcych, którzy zagrażają spójności Nowej Republiki. Na dodatek, to zupełnie nowe spojrzenie na historie w świecie Gwiezdnych Wojen, bo po raz pierwszy stajemy się świadkami wewnętrznych podziałów.

Dział: Star Wars
poniedziałek, 27 luty 2017 19:02

Star Wars: Kryształowa Gwiazda

Dramat w galaktyce! Dzieci księżniczki Lei zostały porwane. Odpowiedzialni za to dowiedzą się niebawem, że najgorsze co ich może spotkać to gniew wkurzonej matki…

Dział: Star Wars
poniedziałek, 27 luty 2017 18:14

Star Wars: X-Wing, tom VIX - Myśliwce Adumaru

W dziewiątym tomie serii X-Wing pojawia się kolejna nowa planeta, która znika w pamięci tak szybko jak niezliczone poprzednie wyssane z palca historyjki tej serii.

Dział: Star Wars
poniedziałek, 27 luty 2017 18:11

Star Wars: Planeta zmierzchu

Trzeci i ostatni tom tzw. trylogii Callisty. Na szczęście. Fabuła jest tak głupia, że nawet nie będę się nad nią pochylać. Szczęśliwie to ostatnia powieść Barbary Hambly w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Dział: Star Wars
poniedziałek, 27 luty 2017 18:07

Star Wars: Miecz ciemności

Początkowo podszedłem do tematu z rezerwą. Huttowie, temat Gwiazdy Śmierci prany do bólu – ile można. Ale w dłuższej perspektywie powieść jest całkiem znośna. To zapewne zasługa innego autora, bowiem drugi tom tzw. Trylogii Callisty napisał Kevin J. Anderson.

Dział: Star Wars
piątek, 17 luty 2017 13:14

Lekko Stronniczy - jeszcze więcej

Podobno książka jest przedłużeniem programu. Trudno mi to jednoznacznie stwierdzić, gdyż sam oglądałem tylko kilka odcinków tego programu i rzadko kiedy do końca. Ale ponieważ zapałałem do panów sympatią postanowiłem kupić także książkę, aby w miarę szybkim czasie poznać historię programu trwającego na YouTube przez kilka lat i szczycącego się okrągłą ilością 1000 odcinków na koncie.

piątek, 17 luty 2017 09:57

Star Wars: Dzieci Jedi

Okres Nowej Republiki składa się z kilku trylogii i dylogii. Czas zanurzyć się w odmęty stron kolejnej umieszczonej chronologicznie – Trylogii Callisty. Niestety szybko zdałem sobie sprawę, że łatwo do końca ter ery już nie będzie.

Dział: Star Wars
piątek, 17 luty 2017 09:28

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji

Bardzo dużo pisze się o dyktatorach na świecie. Biografii jest sporo, większość to opracowania, które niewiele wnoszą, ale są pisane „ku przestrodze”. Fascynujemy się odległymi krajami Ameryki Południowej, czy dalekiej Azji, czy też żyjącymi w odległych czasach Hitlerem, Stalinem i Mussolinim. Ale o tym, że mamy takiego dyktatora tuż za wschodnią granicą, mało kto pamięta.

środa, 15 luty 2017 21:48

Profesor Stoner

Przyznam, że książkę kupiłem w ciemno. Dla okładki. Spodziewałem się biografii amerykańskiego profesora. Faktycznie – dostałem autobiografię. Tylko fikcyjnej postaci. Ale to akurat bardzo trudno odróżnić i przede wszystkim warto było przeczytać.

wtorek, 14 luty 2017 21:39

Star Wars: Ja, Jedi

„Ja, Jedi” opowiada historię bezpośrednio przeplatającą się z trylogii Akademią Jedi. Stąd moje początkowe zmieszanie, gdyż nie wiedziałem którą książkę zacząć czytać chronologicznie pierwszą. Teraz już wiem, że wybrałem dobrze.

Dział: Star Wars
wtorek, 14 luty 2017 21:33

Star Wars: Władcy Mocy

Władcy Mocy to trzeci tom cyklu Akademia Jedi. W ostatniej książce zostają rozwiązane wątki, kilka z nich doczeka się jednak kontynuacji w kolejnych książkach.

Dział: Star Wars
poniedziałek, 13 luty 2017 20:43

Star Wars: Uczeń Ciemnej Strony

Trylogia Akademii Jedi to zlepek wielu wątków i motywów. Na początku szybko wyrobiłem sobie negatywne zdanie na temat książki już po kilku kartkach, ale im dalej zagłębiałem się w przygody bohaterów tym ciekawiej się robiło.

Dział: Star Wars
poniedziałek, 13 luty 2017 20:19

Star Wars: W poszukiwaniu Jedi

Trylogia Akademii Jedi to zlepek wielu wątków i motywów. Już po kilku kartkach wyrobiłem sobie negatywne zdanie na temat książki, ale na szczęście w perspektywie kolejnych książek całość zaczęła jawić się obiecująco. Choć nie będę ukrywać, że ilość i jakość odjechanych sytuacji jaka przydarza się bohaterom w tej powieści trąca kiczem.

Dział: Star Wars

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01