Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2017 - Książki, seriale, filmy, komiksy - Blog popkulturka
czwartek, 30 marzec 2017 21:20

Star Wars: Zwycięstwo na Centerpoint

Jeśli komuś udało się przebrnąć przez poprzednie tomy, to zapewne zrobi jak ja i doczyta ten trzeci. I udało się. Z bólem, ale jednak, ponieważ miałem nadal wielką nadzieję, że całość zakończy się jakoś sensownie.

Dział: Star Wars
czwartek, 30 marzec 2017 21:18

Star Wars: Napaść na Selonii

Po przebrnięciu przez pierwszy tom zdecydowanie łatwiej jest przebić się przez drugi. Z uwagi na ilość stron – jest ich ponad 50 mniej. Ufff…

Dział: Star Wars
czwartek, 30 marzec 2017 21:13

Star Wars: Zasadzka na Korelii

Kolejna niezwykle słaba i mało wyraźna trylogia z ery Nowej Republiki. Autor wydaje się być nadętym bufonem, który dostąpił „zaszczytu” napisania książek do tego słynnego uniwersum, jednak poza rozdmuchanym wstępem do każdego tomu, jego ego nie sprostało już zadaniu jakim było napisanie spójnej i ciekawej historii.

Dział: Star Wars
poniedziałek, 20 marzec 2017 20:21

Stara flota, tom I: Konstytucja

Trudno w dzisiejszych czasach być oryginalnym kiedy z każdej strony atakuje nas multum pomysłów. Jednak dla dobrze zaplanowanego uniwersum na pewno znajdzie się miejsce, ze starymi oklepanymi już schematami.

Dział: Fantastyka
wtorek, 14 marzec 2017 22:31

Hayden War, tom VI - De Oppresso Liber

Szósty tom cyklu „Hayden War” to powrót do korzeni . „De Oppresso Liber” jest tak bardzo podobny do „Na Srebrnych Skrzydłach”, że aż trudno nie napisać, iż autor poprawił historię okrawając ją z błędów młodości.

Dział: Fantastyka
wtorek, 07 marzec 2017 20:33

Star Wars: Nowa rebelia

„Nowa rebelia” wciąga od pierwszych stron. Niestety czar pryska niemal równie szybko.

Tematem przewodnim książki jest nijaki Kueller, mroczny osobnik posługujący się mocą, czujący się teraz spadkobiercą Imperium – na dodatek przypadkiem chodzący w zbroi zakrywającej twarz i łopoczącym pelerynką. To on zbiera w garści całą potęgę pozostawioną po Imperium Palpatina i przystępuje do działania.

Dział: Star Wars
wtorek, 07 marzec 2017 20:27

Star Wars: Próba tyrana

Trzecia część to standardowo problemy moralne bohaterów, które starają się rozwiązać przez pierwsze ileś set stron, a potem przechodzą do ostrej nawalanki, gdzie wróg dostaje kompletnego łupnia. Standard.

Dział: Star Wars
wtorek, 07 marzec 2017 20:25

Star Wars: Tarcza kłamstw

Po udanym tomie otwierającym trylogię „Kryzys Czarnej Floty” mamy niestety ogromny spadek fabuły i jakości. Było to do przewidzenia… Nie wiem dlaczego jestem zdziwiony.

Dział: Star Wars

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01