Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2017 - Książki, seriale, filmy, komiksy - Blog popkulturka
poniedziałek, 24 kwiecień 2017 18:52

Kroniki czerwonej kampanii: Wilk

Kiedy dostałem w ręce pierwszy tom cyklu byłem nieco zawiedziony. Cienka książeczka, do tego polskiego autora – nie spodziewałem się wiele. Ale okazało się wręcz odwrotnie. Teraz, kiedy kupiłem „Wilka” szybko zdałem sobie sprawę, że autor przeszedł na kolejny poziom. Kontynuacja cyklu ma 600 stron. Jest to książka wypełniona chyba wszystkim co lubię. Dosłownie!

Dział: Fantastyka

Kamil Janicki od wielu lat udowadnia, że kobiety zawsze odgrywały w polityce przemożną rolę. I tym razem wraca do wczesnego średniowiecza, aby ukazać role kobiet za życia Bolesława Chrobrego, Mieszka II i Kazimierza Odnowiciela.

czwartek, 20 kwiecień 2017 12:35

Stara flota, tom III: Wiktoria

Całość – tomy I-III – przeczytałem w kilka dni. Tylko dlatego, że miałem sporo pracy wieczorami. Podtrzymuję to co napisałem przy okazji dwóch poprzednich części – że trylogia jest zlepkiem wielu klasycznych i głośnych pomysłów z ostatnich kilku dekad. Można śmiało powiedzieć, że powieść jest wtórna, oparta na sprawdzonych schematach. Powinna być nudna. Ale… nie jest.

Dział: Fantastyka
niedziela, 16 kwiecień 2017 22:32

Stara flota, tom II: Wojownik

Po bardzo dobrym otwarciu w „Konstytucji” od razu zabrałem się za czytanie drugiego tomu. Webb podniósł sobie poprzeczkę bardzo wysoko, i mimo czerpaniu z różnych pomysłów nie wypalił się szybko, jak przewidywałem. Kontynuacja trylogii okazał się bardzo dobrym kierunkiem.

Dział: Fantastyka
czwartek, 13 kwiecień 2017 12:29

Star Wars: Wizja przyszłości

Zaraz po „Widmie przeszłości” jedna z lepszych książek w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nagromadzenie wydarzeń w drugim tomie krótkiej serii dowodzi, że da się napisać ciekawą książkę z pranymi do bólu bohaterami i motywami. Trzeba to jednak zrobić z głową.

Dział: Star Wars
wtorek, 11 kwiecień 2017 22:25

Star Wars: Widmo przeszłości

Nie byłem zafascynowany tzw. Trylogią Zahna, ale oto autor wraca z kolejnymi dwoma tomami i pomysłem na powrót Admirała Thrawna. Sprawdzam jak jest.

Dział: Star Wars

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01