Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2017 - Książki, seriale, filmy, komiksy - Blog popkulturka
środa, 28 czerwiec 2017 22:53

Odyssey One, tom V - Król wojowników

Król Wojowników – to tytuł piątego tomu serii Odyssey One, autorstwa Evana Currie. Autor kontynuuje wydarzenia z poprzedniego tomu, stawiając przed kapitanem nowe wyzwania i ujawnia kolejne elementy galaktycznej układanki.

Dział: Fantastyka
środa, 28 czerwiec 2017 22:49

Pod prąd

Robert Biedroń niegdyś poseł walczący o prawa mniejszości, wieloletni przewodniczący Kampanii przeciw homofobii, a obecnie prezydent Słupska. Otwarty, szczery, oryginalny. O czym jest jego książka? O wszystkich aspektach jego życia.

wtorek, 13 czerwiec 2017 06:31

Pierwsze Damy antycznego Rzymu

Wpływ współczesnych kobiet na politykę jest ogólnie znany. Ale w błędzie jest ten, kto myśli że kiedyś były tylko „inwentarzem domowym” i nie miały nic do powiedzenia. Annelise Freisenbruch pokusiła się o napisane opracowania, które dobitnie udowadnia, że jednak nie jest to prawda, a antyczne rzymianki, zwłaszcza żony cesarzy rządziły realnie, czasem nawet w ich imieniu.

Dział: Europa antyczna
poniedziałek, 12 czerwiec 2017 06:24

Czerwona zaraza

W moje ręce wpadła ciekawa książka Dariusza Kalińskiego z serii „Ciekawostki Historyczne”. „Czerwona zaraza” porusza mało dokumentowany okres wyzwalania ziem polskich spod okupacji niemieckiej pod koniec II Wojny Światowej. Niestety obraz, który autor rysuje przed czytelnikiem znacznie odbiega od tego, jaki znamy z powszechnie lansowanej historii.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01