Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2017 - Książki, seriale, filmy, komiksy - Blog popkulturka
piątek, 22 wrzesień 2017 16:50

Dziewczyny z Solidarności

Urodzona w 1986 r. w Warszawie Anna Herbich jest autorką trzech książek z serii „Prawdziwe historie”. Tym razem przedstawione dziewczyny opowiadają o swoich perypetiach z okresu Solidarności. Wszystkie z nich brały czynny udział w konspiracji, przez co nieustannie były szykanowane przez władze, często zamykane na lata.

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 15:35

Dziewczyny z Syberii

Czytanie książek z serii „Dziewczyny” w cyklu „Prawdziwe historie” rozpocząłem od kolejnej książki Anny Herbich, ale tak naprawdę wcale nie żałuję, gdyż pomogła mi ona zrozumieć ogrom ludzkiego cierpienia i głupotę bestialskich rządów za pomocą terroru.

poniedziałek, 11 wrzesień 2017 15:27

Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX

Nabyłem biografię Ashlee Vance’a zupełnie przypadkiem. Przeleżała na półce kilka tygodni, zanim się nią zainteresowałem, ale już od pierwszej strony wiedziałem że warto.

czwartek, 07 wrzesień 2017 15:24

Najpiękniejsze kobiety z obrazów

Książka Małgorzaty Czyńskiej to typowy kogiel mogiel tematyczny, z jakim ostatnio mamy coraz częściej do czynienia. Ten „miks postaciowy” jak to – może nie do końca poprawnie nazywam – jest ostatnio najprostszym przepisem na wydanie książki. Bo co może być łatwiejsze niże zebranie informacja na temat danej postaci, streścić na kilku stronach i okrasić ciekawostkami. A tym właśnie – miksem postaci – jest ta książka.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01