Artykuły filtrowane wg daty: październik 2016 - Książki, seriale, filmy, komiksy - Blog popkulturka
poniedziałek, 17 październik 2016 18:57

Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia

Tematem roku jest Wołyń – miejsce wielkiej i brutalnej rzezi Polaków, jakiej dopuścili się ukraińscy nacjonaliści. Najnowsza książka „Sprawiedliwi zdrajcy” Witolda Szabłowskiego jest wynikiem podróży po Polsce i Ukrainie w poszukiwaniu świadków tamtych wydarzeń. Autor próbuje dowiedzieć się kim byli ludzie ratujący Polaków od pewnej śmierci. Chyba jako jedyny w historii zainteresował się ich losem. Wielu historii niedane mu było usłyszeć. Ale te, które zebrał mrożą krew w żyłach, jaki i również przywracają wiarę w człowieka.

Książka Szabłowskiego to ciekawie skonstruowana powieść składająca się z szeregu historyjek. Swoją konstrukcją przypomina nieco kryminał. Do ich tworzenia posłużyły archiwalne dokumenty oraz opowieści żyjących jeszcze świadków. Niektóre z nich są tak niewiarygodne, że aż trudne do uwierzenia. Inne to pasmo szczęśliwych zbiegów okoliczności. Bohaterami niektórych są m.in. Mirosław Hermaszewski i Krzesimir Dębski.

środa, 12 październik 2016 18:54

Wstręt do tulipanów

Nie chodzi tu o wartości odżywcze cebulek tulipanów. Książka ta, to kolejna doskonała proza literacka Richard Lourie – autora m.in. „Autobiografii Stalina”.

poniedziałek, 10 październik 2016 19:52

Paryż wyzwolony

„Paryż wyzwolony” to ciekawa pozycja z historii powojennej nie tylko Francji, ale i całej Europy. Akcja książki rozpoczyna się wraz z opuszczeniem Paryża przez Niemców, a wejściu Aliantów – które stają się nowym rozdziałem w życiu Paryża i Francuzów.

poniedziałek, 10 październik 2016 19:28

Wytropić Eichmanna

Książka oparta na autentycznej historii jest jednocześnie publikacją i powieścią kryminalno-szpiegowską. Praca Neala Bascomba zapewnia moc wrażeń na kilka dni. Intryguje, ale i przeraża. Otwiera oczy na ogrom hitlerowskich zbrodni oraz drugie życie nazistowskich dygnitarzy.

poniedziałek, 10 październik 2016 19:17

Lodowe pieklo

Historia jak z dramatu historyczno-wojskowego. Trzy kolejne samoloty rozbijają się w trudno dostępnym obszarze Grenlandii. Armia Stanów Zjednoczonych stawia sobie za punkt honoru sprowadzenie rozbitków do domów. Mimo, że wyspa nie poddaje się łatwo, mimo że akcja ratunkowa trwa pięć miesięcy, mimo że temperatury przekraczają -50 stopni – niezłomni bohaterowie nieustannie prześcigają się w nowych pomysłach penetracji niekończącego się lodowca.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01