Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2016 - Książki, seriale, filmy, komiksy - Blog popkulturka

Aleksandra Zaprutko-Janicka upodobała sobie tematykę międzywojenną. Szczególnie położenie kobiet w tych trudnych czasach. Książka „Piękno bez konserwantów” to odkrywanie zapomnianej historii naszych babek i prababek, które w międzywojniu i w okresie II wojny światowej dbały o swoją urodę bardzo skutecznie. W tej książce znajdują się wyjątkowe wskazówki, porady i… przepisy.

poniedziałek, 26 grudzień 2016 15:58

Star Wars: X-Wing, tom VIII - Zemsta Isard

Klasyczna powieść z EU – zabili go i uciekł, jak mawiał słynny komik. Tym razem do życia powraca bardzo groźny przeciwnik. Czy Antilles sobie poradzi z problemem?

Dział: Star Wars
poniedziałek, 26 grudzień 2016 15:47

Star Wars: Ostatni rozkaz

Po zakończeniu akcji w „Ciemnej Stronie Mocy” przyszedł czas na odetchnięcie z ulgą. Pierwszy etap planu Thrawna został ukończony i powiódł się niemal w całości. Teraz dni Rebelii są policzone, ponieważ w życie wprowadza kolejny…

Dział: Star Wars
poniedziałek, 26 grudzień 2016 11:00

Bismarck. Żelazny Kanclerz

„Bismarck. Żelazny Kanclerz” to jedna z moich ulubionych biografii przeczytanych w 2016 roku. Jean-Paul Bled koncentruje się na politycznej karierze wielkiego kanclerza, twórczy Rzeszy, ale nie pomija życia prywatnego Bismarcka oraz jego stosunku do religii i rodziny.

poniedziałek, 26 grudzień 2016 10:18

Antropologia wojny

Wojna. Przedłużenie dyplomacji czy też zbiorowe zaćmienie umysłów? Na to pytanie Ludwik Stomma odpowiada w książce „Antropologia Wojny”.

niedziela, 25 grudzień 2016 13:01

Star Wars. Ucieczka szmuglerów

Środkowy tom trylogii dla młodzieży, który powstał w związku z premierą epizodu VII. Każda z książek przybliża w formie narracji historię trójki bohaterów, która rozegrała się gdzieś pomiędzy klasycznymi epizodami.

Dział: Star Wars
niedziela, 25 grudzień 2016 12:28

Star Wars. Strzeż się potęgi Ciemnej Strony

Trzecia i ostatnia adaptacja klasycznej trylogii z przymrużeniem oka. Tym razem za kolejną odsłoną trylogii stoi Tom Angleberger. Autor kilku opowiadań m.in. ze świata Star Wars, a także – chyba najlepiej znany jest właśnie z tego – przewodników po starwarsowym origami.

Dział: Fantastyka
sobota, 10 grudzień 2016 19:59

Hayden War, tom V - Za wszelką cenę

Ustały walki, czas na pokojowe rozwiązanie. Obie strony są zmieszane wydarzeniami, które doprowadziły je do tego miejsca. Kończy się walka, a zaczyna dyplomacja. Czy porucznik Sorilla odnajdzie się w tej nowej rzeczywistości? Czy to może tylko złudzenie, przykrywka dla większego planu obcych?

Dział: Fantastyka
sobota, 10 grudzień 2016 19:48

Nienachalna z urody

Biografię Marii Czubaszek zakupiłem będąc na fali po śmierci publicystki. Jest to książka ciekawa, prowadzona trochę w stylu książek Clarksona, ale zdecydowanie daleko jej do tego stylu.

sobota, 10 grudzień 2016 19:39

Stuhrmówka. Czyli gen wewnętrznej wolności

"Stuhrmówka" to jedna z dwóch ciekawszych biografii jakie czytałem w tym roku. Maciej Stuhr opowiada o swoim życiu w bardzo przezabawny, ale i całkowicie jasny sposób.

środa, 07 grudzień 2016 19:46

Hayden War, tom IV - Zew Walhalli

Sojusz decyduje się wyprowadzić druzgoczącą ofensywę. Niespodziewanie się jednak, że ludzie dokonali postępu w budowie swojej floty i będą bronić Haydena do ostatnich sił. Jak potoczy się finałowa wielka bitwa? Jak widać może być ciekawie i nieprzewidywalnie.

Dział: Fantastyka
środa, 07 grudzień 2016 19:32

Hayden War, tom III - Walkiria w ogniu

Tom trzeci jest zamknięciem pewnego etapu. Dochodzi do kluczowej bitwy tej wojny. Dwie potęgi ścierają się, ale rozwiązanie problemu wydaje się być bardziej skomplikowane niż zwykła demonstracja militarna.

Dział: Fantastyka

Myślisz, że znasz historię Europy po '45 roku? Może warto jednak sięgnąć po książkę Jonathana Walkera „Trzecia wojna światowa. Tajny plan wyrwania Polski z rąk Stalina”.

sobota, 03 grudzień 2016 10:29

Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?

Wiele było biografii o najsłynniejszej monarchini zachodniej Europy – Elżbiecie II, która będąc najpotężniejszą królową na świecie, jest również jedną z najbardziej tajemniczych kobiet.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01