Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2016 - Książki, seriale, filmy, komiksy - Blog popkulturka
środa, 07 wrzesień 2016 13:10

Zabić arcyksięcia

Arcyksiążę Franciszek Ferdynand Habsburg-Lotaryński d’Este, dziedzic tronu Austro-Węgier, zapisał się w historii jako ten, którego śmierć doprowadziła do wybuchu I wojny światowej. Historia zaiste tragiczna, ale ma również swoje drugie dno.

czwartek, 01 wrzesień 2016 20:30

Zapomniane ludobójstwo

Temat przedwojennych stosunków polsko-rosyjskich jest niezwykle trudny. Co pewien czas historycy próbują podjąć go na nowo, badając kolejne materiały tak dokładnie ukryte przed opinią publiczną przez sowietów. Tego niezwykle trudnego zadania podjął się wybitny rosyjski historyk Nikołaj Iwanow. Wybitny, albowiem jego opracowanie w postaci książki „Zapomniane ludobójstwo” jest kompetentnym zbiorem dokumentów, źródeł i rzetelnie przeprowadzenia dochodzenia.

czwartek, 01 wrzesień 2016 09:55

Obłęd '44

"Obłęd '44" to kolejna książka Piotra Zychowicza w mojej bibliotece. Czwarta i już ostatnia. Zabrałem się do jej czytania mając już nieco wyrobione zdanie na bazie poprzednich trzech. Choć chronologicznie „Obłęd” jest drugą książką autora, to jednak w niej Zychowicz popuścił wodze fantazji i zaprzągł w treść bardzo frywolny i miejscami chamski język.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01