I po co ten hejt? Affleck i tak będzie Batmanem

Kategoria // Felietony i artykuły    piątek // 29/08/2013    czytany 3983 razy    Autor //
Ben Affleck

Net poszalał i koniec. Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak jeździ się po Afflecku? Dlatego, że trafiła mu się dobra fucha? Ponieważ fizycznie w niczym nie przypomina Bale’a czy Keatona? Oby tylko się nie okazało, że każdy go później pokocha.


W przypadku castingów do filmów ze słowem Batman (albo Dark Knight) w tytule różnie to bywa. Mało kto pewnie wie, ale Michael Keaton miał przerąbane, gdy wybrano go do roli Batmana. Wówczas Internet nie był tak dobrze prosperującym medium jak teraz, i może nie było petycji za odwołaniem tej decyzji, ale aktor naprawdę musiał przejść wiele, aby wytrzymać do premiery filmu.

Keaton jest stosunkowo niskim aktorem, przy Bale’u (183 cm) oraz Afflecku (192 cm), wypada dość słabo – 178 cm. Poza tym nie miał takiej budowy ciała, jaką sobie wyrobił do tej roli Bale, i jaką pewnie zrobi 41 letni Affleck. Na koniec, gdy Keaton porzucił rolę w kolejnym filmie, ludzie wpadli w amok! Wiadomo – ani Val Kilmer (183 cm), a tym bardziej George Clooney (182 cm) nie potrafili nawet dorównać Keatonowi.

postacie-1

 

Inny przypadek z Mrocznego Rycerza - Anne Hathaway w roli Catwoman. No dobra, nie powiedziano otwarcie, że to Kobieta Kot. W każdym razie postać stworzona przez Michelle Pfeiffer oraz Halle Berry mocno naciągnęła wizerunek kotka. Dlatego początkowo wiele osób nie zrozumiało, jak taka potulna kobieta może wcielić się w rolę bezwzględnej Seliny Kyle. Jej rola jednak z minuty na minutę rozkręcała się coraz bardziej. Nawet ćwierkano coś o jej solowym filmie, ale obecnie szanse są na to niewielkie.

postacie-2

 

W końcu pora na najbardziej kultową rolę trylogii Nolana – Jokera. Czy ktoś jeszcze pamięta te czasy, gdy reżyser zaproponował rolę Heath’owi Ledger’owi? Rozszalała się wówczas taka burza, że omal nie zniszczyła Hollywood (to żart).

Wielu oburzyło, że rolę tej wielkiej ikony komiksowej przyznano… gejowi. Oczywiście, Leader gejem nie był, ale ta jedna rola w Brokeback Mountain sprawiła, że co biedniejsze umysły, przypisały mu taką właśnie etykietę. Jednak większość fanów miała za złe reżyserowi wybór młodego aktora, który nie podoła roli tak dojrzałej, jaką stworzył Jack Nicholson. Pojawiały się petycje mające na celu przekazanie roli innym aktorom, m.in. Robinowi Williamsowi (what?!), Johnny’emu Deep…

Jak zagrał Ledger, nikomu nie trzeba opisywać. Choć sprawa dość świeża, to jest to już rola po prostu kultowa. Aktor otrzymał za nią wiele nagród, w tym Złoty Glob oraz (pośmiertnie) Oscara – pierwszy raz w historii nagroda ta została przyznana za postać komiksową.

postacie-3

 

I na koniec moja ulubiona historia. Wyobrażacie sobie dziś Iron Mana granego przez Marka Wahlberga? Ja nie. Podejrzewam, że nikt sobie go w tej roli nie wyobraża. Nawet żadnego innego aktora. Iron Man to Robert Downey Jr. I Już!

W chwili ogłoszenia światu, że ten aktor wcieli się w postać ekscentrycznego multimiliardera, rozszalała się burza podobna do tej z czasów Keatona. Nikt nie mógł sobie wyobrazić tego starszego pana (48 lat, wtedy - 43), o wzroście 174 cm, grającego superbohatera.

Ale stało się inaczej. To dzięki niemu ten średniej sławy bohater Marvela stał się tak popularny jak największe gwiazdy komiksowe! Świat oszalał na jego punkcie. Filmy zarabiały masę szmalu, a stare komiksy z Iron Manem przeżywały drugą młodość.

postacie-4

 

Co zatem z Aflleckiem? Zagrał w wielu filmach, prawda. Większość z nich to jednak średniaki. Rola superbohatera w Daredevilu sprawiła, że został przez fanów spisany na straty. Jednak od kilku lat rozwija się jako reżyser, a jego filmy, w których również gra, są wysoko oceniane, a ostatnio Argo (Operacja Argo) zgarnęła w sumie osiem nagród w tym trzy Oscary.

Krążą plotki, że Affleck otrzymał rolę Batmana w kontynuacji Man of Steel, ponieważ ma pomóc przy pisaniu scenariusza, ponadto posiada rozległą wiedzę na temat świata komiksowego. Zobaczymy, czy Fan komiksów da radę w tym projekcie. Ja jestem dobrej nadziei. 

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01