(niemal) Kompletna obsada Strażników Galaktyki

Kategoria // Felietony i artykuły    piątek // 31/08/2013    czytany 5173 razy    Autor //
Rocket Racoon

Zupełnie normalna jest sytuacja, gdy rozpoczynają się zdjęcia do filmu, a obsada nie jest do końca skompletowana. Ale oto wiemy już chyba wszystko o aktorach związanych z filmem Strażnicy Galaktyki.


Lista aktorów najnowszego filmu Marvela, u reżyserii Jamesa Gunna – Guardians of the Galaxy, jest już niemal kompletna. Tymczasem zdjęcia do filmu trwają od kilku tygodni w Londynie.

Marvel zaanonsował, że do obsady przyłączył się Bradley Cooper, znany choćby z trylogii Hangover. Aktora, co prawda nie zobaczymy na ekranie, za to udzieli swojego głosu postaci znanej jako Galaktyczny Szop, który został mechanicznie i biologicznie udoskonalony do walki ze złem (niedowierzam temu co piszę).

Rocket Racoon zawdzięcza swoje istnienie duetowi Bill Mantlo / Keith Giffen, pierwszy raz pojawił się w siódmym zeszycie Marvel Preview w 1976 roku.

Pozostali członkowie obsady to Chris Pratt jako Peter Quill, który najwyraźniej będzie główną postacią męską. Prawdopodobnie pilotem USAF, który trafia do przyszłości i tam przyłącza się do grupy galaktycznych renegatów, aby ratować świat (galaktykę). Postać stworzona przez duet: Steve Englehart / Steve Gan, po raz pierwszy pojawiła się w 1976 roku w czwartym zeszycie Marvel Preview.

Zoe Saldana jako Gamora, która została adoptowana przez Thanosa, po tym jak jej świat został kompletnie zniszczony, a ona okazała się jedynym żyjącym przedstawicielem rasy. Autorem Gamory jest Jim Starlin, pierwszy raz pojawiła się w 1975 roku w Strange Tales #180.

Dave Bautista jako Drax niszczyciel światów, będący byłym człowiekiem zabitym przez Thanosa. Następnie wskrzeszony przez Kronosa, który potrzebował zdolnych do walki żołnierzy w walce z znienawidzonym Thanosem. Postać powołana do życia przez Mike’a Friedrich’a oraz Jim’a Starlin’a w 1973 roku.

Vin Disel użyczy głosu postaci znanej jako Groot (albo Władca Planety X), powołanej do życia w 1960 roku, m.in. przez Stana Lee. Groot pierwotnie był wrogiem ziemian. Przybył na planetę, aby badać jej mieszkańców. Potem wielokrotnie zmieniał strony, aż w końcu trafił do Strażników Galaktyki.

Michael Rooker zagra Yondu Udonta, przedstawiciela rasy Zatoan, pierwotnie pochodzących z Centauri IV. Yondu to wojownik. Jego postać pierwszy raz pojawiła się w 1969 roku w zeszycie Marvel Super-Heroes (vol. 1). Wymyślony przez Arnold’a Drake’a oraz Gene’a Colana.

John C. Reilly zagra Rhomann’a Dey – policjanta w jednostce Nova Corps z planety Xandar, która później została zniszczona z niemal całą populacją przez Lorda Xandara.

Glenn Close wcieli się w postać Nova Prime. Charyzmatycznej przywódczyni Nova Corps. Nic poza tym nie wiadomo, natomiast w sieci można znaleźć zdjęcia aktorki ucharakteryzowanej na kosmitkę. Zdjęcia, które kręcone są w Londynie dotyczą prawdopodobnie tej części, która rozgrywa się w kwaterze głównej Nova Corps (galeria na dole tekstu).

Djimon Hounsou wcieli się w postać Korath’a, współpracującego z Ronanem (patrz niżej). Postać stworzona przez Marka Gruenwald’a oraz Greg’a Capullo. Nie jest do końca jasne, czy będzie wrogiem Strażników.

W filmie będzie kilku czarnych charakterów. Zagrają ich Lee Pace, Karen Gillan oraz Benicio del Toro. Najciekawszą postacią wydaje się być grany przez del Toro Kolekcjoner. Postać tak stara jak niemal komiksowy świat. Jej początki sięgają 1966 roku, kiedy to Stan Lee wpadł na pomysł galaktycznego antykwariusza. Kolekcjoner jest jedną z najstarszych istot we wszechświecie. Jego pasją jest zbieranie cennych artefaktów oraz przedstawicieli obcych gatunków. Stał się wrogiem Avengersów dlatego, że… chciał ich dołączyć do swojej kolekcji.

Z kolei Lee Peace miałby zagrać Ronana Oskarżyciela. Postać również wymyślona przez Stana Lee. W jednym z uniwersów Mavela jest synem Thanosa. Z kolei młoda Gillan ma się wcielić w postać Nebuli, galaktycznego najemnica, i również miałaby być spokrewniona z wielkim tytanem – Thanosem.

Nadal nikt nie odpowiedział na pytanie, co z Thanosem. Ale zapewne niebawem wątpliwości zostaną rozwiane. Czeka nas jeszcze jedna nowinka dotycząca obsady, ponieważ ktoś musi gościa grać :)

guardians-wide-1

Guardians of the Galaxy ma być pomostem łączącym postacie z galaktycznego uniwersum Marvela z Avengers. Ale prawdopodobnie połączenie obu światów nastąpi dopiero w trzecim filmie Avengers. Wspomniał o tym Chris Pratt:

Man, that would be really cool. What’s nice is that it is all the same universe. Because it falls under the Marvel umbrella, there is the possibility, just like in the comic books, that these stories could intersect.

Każdy aktor podpisujący cyrograf z Marvelem zgadza się zagrać w co najmniej kilku filmach. Potwierdził to m.in. del Toro, dlatego możemy założyć, że film o Strażnikach nie będzie jedynym w filmowym uniwersum. Możemy śmiało założyć, że szykuje się niezła jazda bez trzymanki. Tylko czy jakikolwiek film pomieści tak dużą obsadę? Zobaczymy. Mam obawy co do samego Guardians of the Galaxy. Obecnie zapowiedziano już 12 filmowych bohaterów, w połączeniu z mścicielami Whedona, może wyjść z tego materiał na trylogię lub bardzo długi film.

Ostatecznie jednak nie możemy być niczego pewni. Marvel pokazał nie raz, że nagina historie komiksowe do własnych celów tworząc kolejny, alternatywny wszechświat filmowy. Przykładem może być postać Ultrona, którą bliżej poznamy w kolejnym filmie Avengers, ale już wiemy tyle, aby stwierdzić, że to zupełnie inna interpretacja. Ale i tak dzięki im za to, co robią.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01