Konkurs: wygraj książkę Philippy Gregory - Córka Twórcy Królów

Kategoria // Konkursy    poniedziałek // 24/10/2013    czytany 14854 razy    Autor //
Konkurs: wygraj książkę Philippy Gregory - Córka Twórcy Królów

W kolejnym konkursie do wygrania jest powieść historyczna znanej autorki Philippy Gregory - "Córka Twórcy Królów".


Opis ze strony wydawnictwa:

Losy Anny Neville uwikłanej w rywalizację Lancasterów i Yorków o koronę Anglii. 
XV-wieczna Anglia w niespokojnych czasach Wojny Dwu Róż. Tron zdobyli Yorkowie, ale walka o koronę trwa nadal. Ryszard Neville, zwany Twórcą Królów, pragnie, by sięgnęły po nią jego córki: Izabela i Anna.

Ryszard Neville pomógł Yorkom pokonać Lancasterów i osadził na tronie Edwarda IV, licząc na możliwość kierowania młodym królem. Jednak Edward, zauroczony piękną wdową, Elżbietą Woodville, samodzielnie podejmuje decyzję o małżeństwie i chętniej słucha rad swej żony oraz jej licznej rodziny niż dotychczasowego doradcy. Pozbawiony wpływów Neville jawnie występuje przeciw królowi. Nie doczekawszy się syna, czyni ze swych córek pionki w rozgrywce politycznej i planuje ich małżeństwa z potomkami obu zwaśnionych rodów. 
 
Anna Neville szybko przeistacza się z ufnego i naiwnego dziecka w pełną obaw młodą kobietę. Wie, że ona sama oraz jej posag są kartą przetargową w ręku bezwzględnych graczy. Zdana tylko na siebie, próbuje pokierować własnym losem. Spełnienie ambicji ojca staje się jej celem, ale także przekleństwem.

Książka wydana nakładem wydawnictwa Książnica. Wygraj ją w moim konkursie!


Rozwiązanie konkursu:

Najwięcej problemu sprawiło pytanie nr 2, na które odpowiedź była dość niejasna. Chodziło o to, aby podać ilość książek wydanych w cyklu "Wojny Kuzynów". Oczywiście, nie sprecyzowałem, czy chodzi mi o wydanie ogółem, czy tylko w Polsce. Domyśliłem się tego błędu gdzieś w środku trwania konkursu, dlatego nie chciałem już nic zmieniać. Uznałem oczywiście, że obie odpowiedzi są dobre. Tym bardziej, że jedna z nich pojawiła się tylko kilka razy. Nie ma to wpływu w przypadku prawie 170 zgłoszeń!

Prawidłowe odpowiedzi:

  1. Kenii
  2. 4 (Polska) / 5 (ogółem)
  3. Tudorowie

Przewodnicząca Jury długo mieszała losy. Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że nagroda powędruje do:
Bogdana M. z Płocka

Gratuluję!

 

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01