(Zaległe) obejrzane w 2016 roku

Kategoria // Ostatnio obejrzane    wtorek // 23/12/2017    czytany 1260 razy    Autor //
(Zaległe) obejrzane w 2016 roku

Mam mały poślizg z publikacją tego postu. Ledwo co się zebrałem za robienie wpisów za 2017 rok... a tu taka zguba :D

Rok 2016 pod względem obejrzanych filmów nie był imponujący. Ale to dobrze, ponieważ więcej czasu mogłem przeznaczyć na czytanie, a poza tym wieczory miałem wolne na inne przyjemności.


I tak wiele z filmów, które obejrzałem reprezentowało bardzo niski poziom. Dlatego nie ma zbytnio o czym pisać. Zdecydowanie ciekawsze z nich to te, które zostały w pamięci.

Z mojego ulubionego gatunku filmów scifi obejrzałem chyba najwięcej, ponieważ głównie na to chodzę do kina. I tak oto filmy, które wiele obiecywały, a przyniosły tylko rozczarowanie, to m.in. „X-Men: Apocalypse”, „Ex Machina”, „Magiczne zwierzęta”, „Bogowie Egiptu”, „Łowca 2”, „Dzień Niepodległości 2”, „Londyn w ogniu”, „Suicide Squad”, „Warcraft” czy w końcu „Star Trek 3” – który i tak był lepszy niż dwie poprzednie części Abramsa.

Za to mile mnie zaskoczył „Deadpool”, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” oraz „Doktor Strange”. Za dużo sobie obiecałem po „Batman v. Superman” ale w IMHO film się broni bardzo dobrą grą aktorską. Natomiast hitem roku, zupełnie na koniec, jak wisienka na torcie – był „Łotr 1”. Bezsprzecznie.

Ponadto dobrze bawiłem się na kilku komediach, „Boska Florence”, „Bridget Jones 3”, „Now You See Me” (obu częściach) oraz „Złe mamuśki”.

Z dramatów „Dziewczyna z pociągu”, „Forsaken”, „Iron Lady”, „Joy”, „Revenant”, „Sicario” oraz „Spotlight” – zdecydowanie warto obejrzeć.

I oczywiście warto wspomnieć o tym, że rok zaczął się rewelacyjnym westernem Quentina Tarantino „The H8tful Eight”. I jak pisałem powyżej, zakończył genialnym „Łotrem” z Gwiezdnych Wojen.

To był dobry rok, pomimo, że obejrzałem tak mało filmów. W sumie – 35. Plakaty poniżej.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01