Przeczytane w 2017 roku

Kategoria // Ostatnio przeczytane    wtorek // 26/12/2017    czytany 818 razy    Autor //
Przeczytane w 2017 roku

Plan został wykonany. 70 przeczytanych książek i tylko tyle. Kolejną, właśnie rozpoczynam.


Jedno z ważniejszych osiągnięć to dociągnięcie do końca Ery Nowej Republiki ze starego kanonu Star Wars. Tegoroczny zbiór obejmował aż 23 książki, na nieszczęsnej serii Młodzi Rycerze Jedi kończąc. Następne w kolejce są książki z Nowej Ery Jedi, ale nie wiem jak to  będzie. Trauma jest ogromna.

W 2017 roku również sporo książek biograficznych, m.in. Maria Skłodowska-Curie, Elon Musk, Michalina Wisłocka, Janusz Głowacki, Robert Biedroń, Aleksander Łukaszenko, Antoni Macierewicz – dość egzotyczne zestawienie, ale akurat to chciałem przeczytać.

Było również kilka powieści o postaciach, w tym chyba najlepsza w tym roku „Dżentelmen w Moskwie”, ponadto „Profesor Stoner”, gra o władzę z Katarzyną Wielką, „Kosem”, miks biografii wielkich postaci historycznych zarówno w „Fighterach” Marcina Szymaniaka oraz „Historii bez cenzury 2” Wojtka Drewniaka.

Z ciekawych oper mydlanych zdecydowanie najwięcej z wydawnictwa Drageus (15 książek), skąd przeczytałem w !całości! w tym roku serię „Star Force” (6 tomów), „Starą Flotę” (3 tomy), „Zgiełk Wojny” (3 tomy), jak i dokończyłem zaległe książki – „Hayden War” tom 6, „Odyssey One” tom 5 oraz „Wilk” – drugi tom z serii „Kroniki Czerwonej Kompanii”.

W końcu znalazłem również czas, aby nadgonić z inną dużą serią, którą lubię – mianowicie prawdziwe historie wydawnictwa Znak. Z tej serii przeczytałem aż 10 tomów, w tym wszystkie „Dziewczyny”, dwa tomy „Kobiet dyktatorów”, „Ostatnie dni dyktatorów”, „Najpiękniejsze kobiety z obrazów”, jak i „Damy ze skazą” oraz „Damy polskiego imperium”.

Z serii dam także „Pierwsze damy ameryki” oraz „Pierwsze damy antycznego Rzymu”.

Z ciekawostek historycznych dwa kolejne tomy „Czerwona zaraza” oraz „Narodziny potęgi”.

Z powieści historycznych warto wspomnieć o „Korona śniegu i krwi”, „Zycie w zamku” a także „Wilcze leże” – najnowszą antologię Andrzeja Pilipiuka, która niestety okazała się bardzo przeciętna.

A na koniec można polecić biblię fana Gwiezdnych Wojen „Gwiezdne Wojny, jak podbiły wszechświat”.

Galerię okładek prezentuję poniżej.

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01