Zakazane Imperium, sezon 3

Zakazane Imperium, sezon 3

Zbliża się koniec roku, wiele seriali kończy swój bieg, a jedyne produkcje na których się nie zawiodłem to Downton Abbey oraz Boardwalk Empire.

Kategoria // Serialownia    17/12/2012    czytany 42002 razy    Autor //    Ocena: 5/6
Zakazane Imperium, sezon 3

Zakazane Imperium to serial, który u nas nie cieszy się sporym zainteresowaniem. Gdy pytam ludzi, czy w ogóle wiedzą “o co w nim biega”, najczęściej nie kojarzą tytułu, a angielski jedynie z Imperium Romanum. Boardwalk Empire to świetna pozycja, jednak z powodu czasu, w jakim rozgrywa się jego akcja jest ogólnie pomijany przez młodszych widzów. Bo kogo dziś interesują gangsterzy w garniakach? Nie będę nikogo namawiać... ale warto oglądać.

Rok 1920, Atlantic City, Las Vegas wschodu. Nucky Thompson, działający na rzecz społeczności przykładny obywatel postanawia zarobić na wprowadzeniu ustawy zakazującej obrotu alkoholem (tzw. Akt Volsteada). Ale Thompson to nie zwykły dorobkiewicz. To trzęsący całym stanem bogaty i wpływowy człowiek, który ma więcej rozumu niż urody. Dobrze wie, jak pociągać za sznurki, aby zarobić na wprowadzeniu złego prawa. 

Zakazane Imperium to nie tylko opowieść o tym, jak zrobić kasę z karabinem maszynowym w ręce. To świetna historia opisująca życie szarych ludzi, którym zdarzyło się być w niewłaściwym miejscu, w tym trudnym czasie. Początkowo jest to gra kota z myszką. Agenci federalni powoli rozpracowują siatkę dystrybutorów alkoholu, ale wkrótce przechodzą do defensywy. Serial, z tym chyba każdy się zgodzi, to show jednego człowieka. Tutaj rządzi Steve Buscemi. I aż trudno powiedzieć, że ktoś z takim wyglądem może trząść całym stanem, to jednak jego Nucky Thompson po prostu wymiata. Do oprawy serialu nie można się doczepić. HBO przyzywczaiło widzów, że ich seriale są dopracowane na każdym możliwym poziomie. I choć często zdarzają się odcinki, w których sporo wieje nudą, to jednak można sobie odbić to oglądając na żywo epokę prohibicji w USA. Whisky, pety, cygara, wyszukane garnitury, kapelusze i krawaty. Klimat jest świetny!

Sezon trzeci różni się od wcześniejszych. Przede wszystkim doszło do sporego przetasowania sił. Nucky Thompson rozwija się jako gangster. Tak jak doszedł do wniosku w drugim sezonie - nie można stać na bakier z prawem i nie być jednocześnie przestępcą. Tutaj z kolei uświadamia sobie, że nie można być przestępcą i jednocześnie uchodzić za prawego obywatela w mieście. Jego dramat rozłożył się pięknie na wszystkie dwanaście odcinków. Jak na gangstera przystało, znajduje sobie kochankę, jego żona w odwecie rozpoczyna romans z jego “żołnierzem”. Starzy wrogowie pragną jego śmierci, w końcu Thompson musi poradzić sobie z problemami jakie niesie ekspansja jego imperium. Nie da się nim zarządzać na dotychczasowych zasadach, zatem postanawia wprowadzić zmiany, które krzyżuje jego włoski konkurent. I tu pojawia się Al Capone - jak wiemy z kart historii, odegrał w tym całym biznesie ważną rolę. Co prawda Nucky odzyskuje kontrolę nad imperium, ale uświadamia sobie, że nie może już szwędać się bez przeszkód po swoim deptaku i udawać, że wszystko jest ok. Świetna scena, która zamyka cały sezon wyraża to w 100 procentach.

 

Więcej książek na półce: Serialownia

Two and a Half Men, sezon 9
Two and a Half Men, sezon 8
The story so far: The Borgias
Justified: Bez przebaczenia, sezon 3
The story so far: Sons of Anarchy
The story so far: Anger Management
Revenge, sezon 1
The Killing, sezon 1
The Killing, sezon 2
True Blood, sezon 5
The story so far: Breaking Bad
Układy, układziki, Damages
The story so far: Hell on Wheels
The story so far: Downton Abbey
Prawdziwa historia rodu Borgiów (Borgia)
Sons of Anarchy, sezon 5
Zakazane Imperium, sezon 3
Dexter, sezon 7
The story so far: Homeland
A Young Doctor's Notebook
House of Cards, sezon 1
The Walking Dead
Justified: Bez przebaczenia, sezon 4
Już po wszystkim: Spartakus
Bates Motel, sezon 1
Elementary, sezon 1
The Big Bang Theory, sezon 6
Już po wszystkim: The Borgias
Hannibal, sezon 1
The Killing, sezon 3
The Killing, sezon 4
The Hollow Crown - Richard II
The Hollow Crown - Henry IV (1&2)
Już po wszystkim: Breaking Bad
Już po wszystkim: Dexter
The Bridge: Na granicy, sezon 1
Zakazane Imperium, sezon 4
American Horror Story: Sabat
Hannibal, sezon 2
Fargo, sezon 1
Orange Is The New Black
Penny Dreadful
Już po wszystkim: Zakazane Imperium

Ostatnie książki

Ostatnie filmy

Ostatnie komiksy

Ostatnie seriale

wydarzenia-fb

poletko

przeczytane

obejrzane

europa-antyk

europa-korona

star wars legends

star wars nowy

potter

ender

wiek xx

prawdziwe historie

O mnie

Autor bloga popkulturka. Lubi czytać książki, oglądać dobre filmy, z natury niewolnik serialowych tasiemców. Wielki fan scifi, ale tylko wyższych lotów. Obecnie z braku dobrego scifi, amator książkowego universum Star Wars oraz wszelkiego fantasy, ponadto powieści historycznych z epoki antyku i renesansu.

więcej »

kontakt | polityka prywatności i ciasteczek

social0social01